BS 16 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Josh le Roux | ZA | Hoërskool Randburg | No | - |
[2] | Gary Impey | ZA | Rustenburg High | No | - |
[3] | Quentin Nakano | St Stithians Tennis Club | No | - | |
[4] | Samuel Froom | Old Edwardian Tennis Club | No | - | |
- | Noah Butler | ZA | Affies | No | - |
- | TAKUDZWA Mutetwa | St Johns | No | - | |
- | Reuben Smith | Noordheuwel Tennis Club | No | - | |
- | Ivan Letlotlo TSASANYANE | Sunward Park Tennis Club | No | - | |
- | Alexander Marinov | No | - | ||
- | Pieter Janse Van Rensburg | Tuks Tennis Club | No | - | |
- | N-Cee Fryer | ZA | Villieria Tennis Club | No | - |
- | Luc Lindeque | ZA | Rooihuiskraal Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2021-01-05 9:30am | A2 | GrkTS - Court 1 |
Reuben Smith
|
Noah Butler
|
6-1, 6-1 |
2021-01-05 9:30am | A4 | GrkTS - Court 2 |
Alexander Marinov
|
Luc Lindeque
|
2-6, 4-6 |
2021-01-05 9:30am | A5 | GrkTS - Court 3 |
TAKUDZWA Mutetwa
|
N-Cee Fryer
|
6-4, 6-1 |
2021-01-05 9:30am | A7 | GrkTS - Court 4 |
Ivan Letlotlo TSASANYANE
|
Pieter Janse Van Rensburg
|
1-6, 4-6 |
2021-01-05 2:00pm | A9 | GrkTS - Court 7 |
Josh le Roux [1]
|
Reuben Smith
|
2-6, 1-6 |
2021-01-05 2:00pm | A10 | GrkTS - Court 8 |
Quentin Nakano [3]
|
Luc Lindeque
|
4-6, 6-4, 3-6 |
2021-01-05 2:00pm | A11 | GrkTS - Court 9 |
TAKUDZWA Mutetwa
|
Samuel Froom [4]
|
3-6, 5-7 |
2021-01-05 2:00pm | A12 | GrkTS - Court 10 |
Pieter Janse Van Rensburg
|
Gary Impey [2]
|
7-5, 6-1 |
2021-01-06 9:30am | A13 | GrkTS - Centre Court |
Reuben Smith
|
Luc Lindeque
|
6-4, 1-6, 6-4 |
2021-01-07 8:00am | A14 | Koedo - Court 7 |
Samuel Froom [4]
|
Pieter Janse Van Rensburg
|
6-7(5), 6-3, 3-6 |
2021-01-07 9:30am | A15 | Koedo - Court 1 |
Reuben Smith
|
Pieter Janse Van Rensburg
|
3-6, 2-6 |
2021-01-07 9:30am | B1 | Koedo - Court 2 |
Luc Lindeque
|
Samuel Froom [4]
|
4-6, 3-6 |
2021-01-06 9:30am | C1 | GrkTS - Court 2 |
Josh le Roux [1]
|
Quentin Nakano [3]
|
6-2, 6-0 |
2021-01-06 9:30am | C2 | GrkTS - Court 3 |
TAKUDZWA Mutetwa
|
Gary Impey [2]
|
0-6, 6-3, 6-10 |
2021-01-07 9:30am | C3 | Koedo - Court 3 |
Josh le Roux [1]
|
Gary Impey [2]
|
6-1, 6-4 |
2021-01-07 9:30am | D1 | Koedo - Court 4 |
Quentin Nakano [3]
|
TAKUDZWA Mutetwa
|
4-6, 6-1, 10-1 |
2021-01-06 9:30am | E5 | GrkTS - Court 4 |
Noah Butler
|
Alexander Marinov
|
4-6, 0-6 |
2021-01-06 9:30am | E6 | GrkTS - Court 5 |
N-Cee Fryer
|
Ivan Letlotlo TSASANYANE
|
1-6, 5-7 |
2021-01-07 9:30am | E7 | Koedo - Court 5 |
Alexander Marinov
|
Ivan Letlotlo TSASANYANE
|
5-7, 1-6 |
2021-01-07 9:30am | F1 | Koedo - Court 6 |
Noah Butler
|
N-Cee Fryer
|
5-7, 4-6 |