BD 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Christian Smith | ZA | Riaan Venter Tennis Accademy | Heinrich Rootman | No | - |
- | Nicholas REIS | ZA | Grey College High | John Bothma | No | - |
- | Erick Heyns | ZA | Willem Postma Primary | Rynard VAN DER LAAN | No | - |
- | Thando TSHILI | Umhlali Country Club | Nhlakanipho NGWENYA | No | - | |
[4] | Mpho Leshoele | LS | Grey college | Simphiwe Ngwenya | No | - |
- | TJ Chuene | ZA | Lebowakgomo Tennis Club | Refentse Ramokgola | No | - |
- | Maksim Mihic | Sandton Sports Club | Christiaan van Rooyen | No | - | |
- | Benjamin Loots | ZA | Hermanus Tennis Club | Reuben Mattheus | No | - |
- | Eric Matjiane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | Tshepang Tlhatlha | No | - |
- | Dalain Crous | Valhalla | Adam Tilbury | No | - | |
- | Lindokuhle Gcwensa | ZA | Westridge Tennis Stadium | George Denysschen | No | - |
[3] | James HART | ZA | Marks Park Sports Club | Michael Loram | No | - |
- | Michaèl Bell | ZA | North West | Borys Alexander | No | - |
- | Wernich ROSSOUW | ZA | Goedehoop Primary | Nathan Van Jaarsveld | No | - |
- | Boitshepo Maake | ZA | Alberhart Tennis Club | Rooskrantz Jaydan | No | - |
[2] | Moeketsi MOKETE | ZA | St Stithians Boys' College | Tiaan Nelson | No | - |
[1] | Heinrich Rootman | ZA | Middelburg Country Club | Christian Smith | No | - |
[2] | Tiaan Nelson | ZA | Hoërskool Waterkloof | Moeketsi MOKETE | No | - |
[3] | Michael Loram | ZA | Edgemead Tennis Club | James HART | No | - |
[4] | Simphiwe Ngwenya | ZA | Westridge Tennis Stadium | Mpho Leshoele | No | - |
- | Rooskrantz Jaydan | Germiston Tennis Club | Boitshepo Maake | No | - | |
- | Nhlakanipho NGWENYA | Fairland Tennis Club | Thando TSHILI | No | - | |
- | Christiaan van Rooyen | ZA | Pirates Tennis Club | Maksim Mihic | No | - |
- | Borys Alexander | ZA | Bedfordview Country Club | Michaèl Bell | No | - |
- | Reuben Mattheus | ZA | Hoërskool Waterkloof | Benjamin Loots | No | - |
- | Tshepang Tlhatlha | Hammanskraal Tennis Club | Eric Matjiane | No | - | |
- | Rynard VAN DER LAAN | ZA | Hoërskool Waterkloof | Erick Heyns | No | - |
- | George Denysschen | ZA | Hillcrest Tennis Club | Lindokuhle Gcwensa | No | - |
- | John Bothma | ZA | Prospect Tennis Club | Nicholas REIS | No | - |
- | Adam Tilbury | ZA | Laddsworth Primary School | Dalain Crous | No | - |
- | Refentse Ramokgola | Amos Tennis Academy | TJ Chuene | No | - | |
- | Nathan Van Jaarsveld | ZA | Secunda Hoerskool | Wernich ROSSOUW | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-10-06 12:30pm | A1 | GrkTS - Centre Court |
Christian Smith [1]
Heinrich Rootman [1]
|
Nicholas REIS
John Bothma
|
1-6, 2-6 |
2022-10-06 12:30pm | A2 | GrkTS - Court 1 |
Erick Heyns
Rynard VAN DER LAAN
|
Thando TSHILI
Nhlakanipho NGWENYA
|
6-7, 4-6 |
2022-10-06 12:30pm | A3 | GrkTS - Court 2 |
Mpho Leshoele [4]
Simphiwe Ngwenya [4]
|
TJ Chuene
Refentse Ramokgola
|
6-1, 6-2 |
2022-10-06 12:30pm | A4 | GrkTS - Court 3 |
Maksim Mihic
Christiaan van Rooyen
|
Benjamin Loots
Reuben Mattheus
|
3-6, 6-4, 10-3 |
N/A | A5 | GrkTS - Court 4 |
Eric Matjiane
Tshepang Tlhatlha
|
Dalain Crous
Adam Tilbury
(Did not play)
|
Walkover |
2022-10-06 12:30pm | A6 | GrkTS - Court 5 |
Lindokuhle Gcwensa
George Denysschen
|
James HART [3]
Michael Loram [3]
|
3-6, 0-6 |
2022-10-06 12:30pm | A7 | GrkTS - Court 6 |
Michaèl Bell
Borys Alexander
|
Wernich ROSSOUW
Nathan Van Jaarsveld
|
6-1, 6-1 |
2022-10-06 12:30pm | A8 | GrkTS - Court 7 |
Boitshepo Maake
Rooskrantz Jaydan
|
Moeketsi MOKETE [2]
Tiaan Nelson [2]
|
6-2, 3-6, 10-6 |
2022-10-06 2:00pm | A9 | GrkTS - Court 3 |
Nicholas REIS
John Bothma
|
Thando TSHILI
Nhlakanipho NGWENYA
|
7-6, 6-2 |
2022-10-06 2:00pm | A10 | GrkTS - Court 4 |
Mpho Leshoele [4]
Simphiwe Ngwenya [4]
|
Maksim Mihic
Christiaan van Rooyen
|
5-7, 4-6 |
2022-10-06 2:00pm | A11 | GrkTS - Court 5 |
Eric Matjiane
Tshepang Tlhatlha
|
James HART [3]
Michael Loram [3]
|
3-6, 6-4, 10-8 |
2022-10-06 2:00pm | A12 | GrkTS - Court 6 |
Michaèl Bell
Borys Alexander
|
Boitshepo Maake
Rooskrantz Jaydan
|
7-5, 1-6, 7-10 |
2022-10-07 2:00pm | A13 | GrkTS - Court 3 |
Nicholas REIS
John Bothma
|
Maksim Mihic
Christiaan van Rooyen
|
6-3, 6-4 |
2022-10-07 2:00pm | A14 | GrkTS - Court 4 |
Eric Matjiane
Tshepang Tlhatlha
|
Boitshepo Maake
Rooskrantz Jaydan
|
2-6, 3-6 |
2022-10-09 2:00pm | A15 | GrkTS - Centre Court |
Nicholas REIS
John Bothma
|
Boitshepo Maake
Rooskrantz Jaydan
|
2-6, 4-6 |